Kdo jsme?

OP Praha je skupina různých lidí, kteří se narodili ve Španělsku a přijeli z různých důvodů do tohoto krásného města. Mezi námi jsou studentky, pracující (s většími či menšími jistotami), nezaměstnané atd. Mnohé z nás se cítily nuceny k emigraci vinou nedostatků v ekonomickém systému, který není schopný zajistit to základní pro všechny členy společnosti. Jiné z nás zemi opustily dobrovolně, což  nám nebrání v tom, abychom pozorovaly, případně i trpěly, důsledky tohoto systému.

Jak je patrné, patříme jedněm ze sto tisíců lidí, kteří museli emigrovat v posledních letech.

Většinu z nás spojuje zájem o současný svět a jeho problémy. Proto, když jsme se poznaly, začaly jsme se pravidelně setkávat, diskutovat a poznávat důvody současné situace. Postupem času se vytvořily různé skupiny, které se snaží odkrýt příčiny situace, ve které se nachází Španělsko. Touto cestou jsme si uvědomily, že Praha, která není tradiční cíl emigrace obyvatelstva z naší země, se stejně jako další evropská a latinskoamerická města plná španělských přistěhovalců, mění se na nové útočiště imigrantů.

Všechny víme, jak je těžké přijet na nové místo a začít zde nový život, protože jsme to zažily na vlastní kůži. Víme, jak složité je seznamování se zvyky, jazykem, službami nebo institucemi v novém místě bydliště.

Proto chce vytvořit účinný a bezplatný nástroj pro vás, které jste přijely a potřebujete nějaká doporučení, trochu pomoci nebo si prostě promluvit o tom, co vás trápí. Mimo tento blog (kde se snažíme shromažďovat užitečné informace) a odpovídání na Vaše dotazy emailem, chceme nabídnout možnost osobního setkání v rámci bezplatné každotýdenní poradny.

V každém případě si myslíme, že nejdůležitější je autonomní organizace a aktivní podíl každého z nás. Proto jste také zváni k účasti v tomto prostoru.

Když píšeme na našem webu v ženském rodě, mělo by být jasné, že mluvíme o ženách stejně jako o mužích, o pracovnicích se špatnými podmínkami, stejně jako o pracovnících. Naše texty jsou určeny pro obě pohlaví, stejně jako texty psané v mužské rodě v množném čísle.

„Toto porušení gramatických norem slouží jako feministické gesto, které má upozornit na to, že ženy jsou i nadále diskriminovány v naší společnosti, speciálně v politickém a pracovním prostředí. Jelikož boj proti sociální a ekonomické nejistotě nemůže být oddělen od boje proti patricharismu.“

Vypůjčili jsme si tuto formulaci od našich kolegyň z OP v Madridu a Londýně, protože jasně a dostatečně důrazně vyjadřují důvody pro používání ženského rodu také v textech OP Praha.

Anuncio publicitario

Deja una respuesta

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s